Elegoo Saturn 8K 3D Yazıcı İncelemesi: 8K Çözünürlük, Her zamankinden Daha Ucuz |Tom'un Donanımı

2022-11-14 06:36:58 By : Mr. lianjun Sun

Tom's Hardware, izleyicileri tarafından destekleniyor.Sitemizdeki bağlantılar aracılığıyla satın aldığınızda, bir ortaklık komisyonu kazanabiliriz.İşte bu yüzden bize güvenebilirsiniz.

Elegoo Saturn 8K, mikroskobik 0,0285 mm XY çözünürlük ve büyük ve son derece ayrıntılı parçaların basılması için cömert bir yapı hacmi sunar, ancak daha güçlü bir model yalnızca biraz daha pahalıya mal olur. Otomatik Sprey Boya Makinası

Elegoo Saturn 8K 3D Yazıcı İncelemesi: 8K Çözünürlük, Her zamankinden Daha Ucuz |Tom

Ucuz 8K çözünürlük

Büyük yapı hacmi

İki cıvatalı yapı platformu seviyelendirme

Reçine teknesinde dökme ağzı yoktur, bu da reçine değişikliklerini potansiyel olarak dağınık hale getirir

Elegoo Saturn 2 ile karşılaştırıldığında zor değer önerisi

Tom's Hardware'e neden güvenebilirsiniz? Uzman yorumcularımız, sizin için en iyisini seçebilmeniz için ürünleri ve hizmetleri test etmek ve karşılaştırmak için saatler harcar.Nasıl test ettiğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Elegoo Saturn 8K, 0,0285 mm XY doğruluğu ve 219 mm x 123 mm x 210 mm'lik cömert bir yapı hacmiyle 8K çözünürlük sunan Saturn yazıcı serisinin ortanca çocuğudur.Entegre bir hava filtresi, baskı sırasında daha az kokuya izin verir ve iki cıvatalı basit platform seviyelendirme işlemi, acemi kullanıcıların bile ilk baskılarında sorun yaşama ihtimalinin düşük olduğu anlamına gelir.Saturn 8K, incelememiz sırasında etkileyici baskılar yarattı, ancak orijinal Saturn ile benzerlikler ve Elegoo Saturn 2'nin bulunabilirliği bu yazıcıyı tavsiye etmeyi zorlaştırıyor.

Elegoo sitesinde 490 $ (yeni sekmede açılır) ve Amazon'da 499,99 $ (yeni sekmede açılır) fiyatla satılan Elegoo Saturn 8K, 3D baskılarını bir sonraki seviyeye taşımak isteyen herkes için 8K baskı dünyasına uygun fiyatlı bir giriş. gerçekçilik.

Elegoo Saturn 8K, Elegoo'nun Saturn ve Mars ailesindeki diğer yazıcılar gibi önceden monte edilmiş olarak gelir.Yazıcıyı kalibre etmek için gerekli araçlara ek olarak, Saturn 8K ayrıca reçineyi süzmek için kağıt huniler ve sertleştirmeden önce parçaların güvenli bir şekilde tutulması için eldivenler gibi sarf malzemeleri içerir.Reçine yazıcılara aşinaysanız, kutusundan çıkarıp Saturn 8K'yı baskıya hazırlamak hızlı ve kolay bir işlemdir ve yaklaşık 10 dakikada rahatça tamamlanabilir.

Reçine yazıcılarda yeniyseniz, Elegoo, kutudan çıkarma ve kalibrasyon işlemi boyunca size rehberlik edecek numaralandırılmış etiketlerin yanı sıra kağıt kılavuzdaki ayrıntılı talimatları size sunar.Yazıcı yönergelerindeki ayrıntılara gösterilen özen, kurulumun yalnızca yönergeleri izlemeyi ve tekneden ve ekrandan koruyucu filmi çıkarmayı gerektirdiği anlamına gelir.

Uzaktan, Elegoo Saturn 8K'yı 2020'de piyasaya sürülen orijinal Saturn modelinden ayırt etmek zor. Ayırt edici kırmızı UV kapağı, kısa ve sağlam siyah taban ve sağa hizalanmış LCD dokunmatik ekran kullanıcı arayüzü, orijinal Satürn'ün ayırt edici özellikleridir. ayrıca yeni çıkan Saturn 8K'da da mevcut.Saturn ve Saturn 8K arasındaki farklar, entegre hava filtresi, UV kapağındaki egzoz deliği ve makinenin üzerine basılmış logo hariç, neredeyse yalnızca makinenin tabanının içindedir.

Saturn 8K'daki 3,5 inç LCD arayüzü, özellikle benzer özelliklere sahip Anycubic Photon M3 Premium'un daha büyük ekranı ile karşılaştırıldığında, biraz küçük ve biraz sıkışık hissediyor.Bu muhtemelen çoğu kullanıcı için bir anlaşma kırıcı olmayacak olsa da, Saturn 8K'nın orijinal Saturn ile daha fazla ortak noktası olduğunu gösteriyor.

Saturn 8K, baskı çalışırken otomatik olarak açılan ve baskı tamamlandığında kapanan ünitenin tabanına entegre edilmiş bir hava filtresi içerir.Bu aktif karbon filtre, baskı sırasında oluşan genel koku miktarını azaltmak için tasarlandı ve tam olarak reklamı yapılan gibi çalıştığını gördüm.Geçmişte Elegoo'nun satış sonrası dış hava filtrelerini kullandım ve çok iyi çalıştıklarını gördüm, bu nedenle doğrudan yazıcıya entegre bir üniteye sahip olmak birçok kişinin takdir edeceği bir özellik.

Entegre hava filtresine ek olarak, Saturn 8K, UV kapağına entegre edilmiş bir harici egzoz portuna sahiptir.Bu egzoz portu vidalanmış bir kapağa sahiptir, ancak muhafazadan aktif olarak havayı çıkarmak için bir egzoz portuna takılabilen dairesel bir deliği ortaya çıkarmak için çıkarılabilir.Thingiverse kullanıcısı jeremycobert, kullanıcıların yazıcıya standart bir kurutucu egzozu bağlamasına olanak tanıyan bir adaptör tasarladı; bu, çoğu donanım mağazasında kolayca bulunabilen bir şey.

Saturn 8K, maskeleme LCD'sinin üzerinde, yazıcının tabanına entegre edilmiş bir temperli cam ekran koruyucu kullanır.Elegoo, bu koruyucuyu "9H Sertliğe" sahip olarak tanıtıyor ve bu da onu bir cep telefonu için çizilmeye karşı dayanıklı ekran koruyucu olarak ilan edilen kategoriye yerleştiriyor.Teorik olarak, bu, ekranın en yoğun çizikler (örneğin bir elmastan) dışında her şeye dayanabileceği anlamına gelir, ancak gerçekte en büyük yararı, altındaki maskeleme LCD'sine zarar vermeden temizlemenin kolay olmasıdır.

Yaklaşık 100$'lık bir fiyat etiketi ile (yeni sekmede açılır) maskeleme LCD'si, reçine 3D yazıcıdaki en pahalı sarf malzemesi bileşenlerinden biridir ve onu korumak, uzun ömürlü olması için hayati önem taşır.Dökülen reçine, maskeleme LCD'si ile temas ederse ve sertleşirse, yüzeye zarar vermeden veya zarar vermeden çıkarmak zor olabilir.

Elegoo Saturn 8K 3D Yazıcı İncelemesi: 8K Çözünürlük, Her zamankinden Daha Ucuz |Tom

Cam İçin Otomatik Püskürtme Makinesi Saturn 8K'daki reçine teknesi, iki amaca hizmet eden hizalama özellikleri olarak dört cıvata kullanır: tekneyi tabanla hizalamak ve tekneyi yerleştirildiği yüzeyin üzerinde tutmak.PFA astarı (Elegoo'nun bazen FEP 2.0 olarak adlandırdığı), çok kolay hasar gören ve deforme olan ince ve hassas bir yüzeydir ve delinirse büyük pisliklerin yanı sıra baskı hatalarına da neden olabilir.Bu dört cıvatanın eklenmesi, teknenin filmi havada asılı tutmasını sağlar, böylece onu kusurlara neden olabilecek düz olmayan bir yüzeye yerleştirme olasılığınız azalır.